Pytania do rozdziału II (138-142)

Epifaniczne Wykłady Pisma Świętego, Paul S. L. Johnson · 1938 · strona 138 · pozycja E5-138

Kto? „Ten, kto ma czyste serce i czyste ręce”, i nikt inny. „Przeto, najmilsi moi, uciekajcie od bałwochwalstwa” (1 Kor. 10:14)! Inne szczegóły na temat przypowieści o groszu w P ’29, 106.

PYTANIA

(1) Co przedstawiliśmy w drugim rozdziale E 3 i kiedy artykuł ten się ukazał? Jaki artykuł Rutherforda ukazał się 15 stycznia 1919 roku i co on odrzucał? Jaki był prawdopodobny powód ukazania się artykułu Rutherforda 15 stycznia 1919 roku?

(2) Gdzie odpowiedzieliśmy na pierwszy i drugi pogląd Rutherforda? Dlaczego mówiliśmy o tych braciach jako o uwięzionych w czasopiśmie, które było rozpowszechniane dopiero kilka miesięcy po ich uwolnieniu? – podaj powody opóźniania naszego artykułu. W jaki sposób my i inni chcieliśmy pomóc oskarżonym braciom i jaki był tego rezultat?

(3) Co Rutherford dał do zrozumienia w artykule w Z 1918, s.51 i w jaki sposób to wyraził? Dlaczego sugerujemy, że do Rutherforda odnoszą się słowa: „Z mów twoich osądzę cię”? Jakie dwie rzeczy doradzamy braciom?

(4) Gdzie jest podana prorocza historia Żniwa Ewangelii? Co chcemy przestudiować w tym rozdziale i jakie jest nasze związane z tym życzenie?

(5) Jaką interpretację przypowieści o groszu podał nasz Pastor w P 3? Jaki problem pogląd ten stwarzał w jego umyśle i na co go to otworzyło? Jaką zmianę to wymusiło i jak długo wyznawał on nowy pogląd? Co, w jaki sposób i z jakiego powodu nasz Pastor przedstawia w R 5473?

(6) Które umiejscowienie tej przypowieści uważamy za właściwe? W jakim celu została podana ta przypowieść? Jaką historię opowiada Mat. 19:16- 30? Dlaczego uczniowie nie mogli zrozumieć uwag Jezusa odnośnie trudności bogatych w zdobywaniu Królestwa? Co Jezus obiecał Apostołom i pozostałym naśladowcom za ich wyrzeczenia? Jaką różnicę nasz Pan wykazuje w w.30?

Jakie są dwa dowody na to, że przypowieść o groszu ma potwierdzać słowa z Mat. 19:29,30? Dlaczego wielu nie zauważa, że przypowieść o groszu podana jest w celu wyjaśnienia Mat. 19:29,30?

(7) W odniesieniu do kogo jest w Biblii używane wyrażenie: „Pierwsi będą ostatnimi, a ostatni pierwszymi”? Gdzie wyrażenie to występuje w Biblii? Do kogo odnosi się ono w Łuk. 13:28-30? W jaki sposób rozumiemy słowa z Mat. 19:30; 20:16 oraz Mar. 10:31? Co Pan chciał pokazać, podając tę przypowieść? Co reprezentuje stokroć? Co jest celem tej przypowieści?

(8) Jaki okres według nas jest dniem z tej przypowieści? Jak długi był dzień pracy u Żydów? Jak długa byłaby symboliczna godzina takiego dnia? Kiedy zaczyna się każda z symbolicznych godzin tej przypowieści? Kiedy kończy się dzień, a zaczyna wieczór? Jakie zmiany do poglądu naszego Pastora wprowadził Woodworth w swoim artykule o groszu? Do jakich trudności go to doprowadziło? – omów kolejno.

Dalszy ciąg po zalogowaniu

To jest początek pozycji „Pytania do rozdziału II (138-142)”. Cała liczy 3497 słów i otwiera się po zalogowaniu. Konto jest bezpłatne.

Copyright © 1938–1956 by Paul S. L. Johnson (Laymen’s Home Missionary Movement). Wydanie polskie: Copyright © 2001 Świecki Ruch Misyjny „Epifania”, Nowy Dwór Mazowiecki.