Teraźniejsza Prawda nr 521 (2012)

Teraźniejsza Prawda i Zwiastun Chrystusowej Epifanii · 2012 · strona 17 · pozycja 2012-17

Spis treści

Lato 2012 Nr 521

[2012]

Redaktor: Ralph M. Herzig

Nr 521

CZEKANIE NA BOGA

"Dobrze jest cierpliwie oczekiwać na zbawienie Pańskie" Treny 3:26

... kontynuacja artykułu z numeru zimowego TP2011,56

Dan - Judasz - szatan

Wiemy, że Pan nadzorował wszystkie rzeczy związane z jego typicznym ludem Izraela, aby mógł on obrazować antytypiczną rzeczywistość Wieku Ewangelii i Wieku Tysiąclecia. Odstępcze plemię Danitów obrazowało podobną do niego niewierną klasę zdrajców w Wieku Ewangelii, która porzucając Pana ustanowiła sobie bożków w swoim sercu. Judasz Iskariot był prekursorem tej klasy. Jednak Judasz był jedynie narzędziem w ręku szatana, który jest wielkim przeciwnikiem i zdrajcą Pana, prawdziwym "Danitą" i "wężem na drodze" (zobacz Jana 13:26, 27; 1 Moj. 49:16, 17). Tak jak pokolenie Dana porzuciło swoje pierwsze dziedzictwo i chwyciło dziedzictwo na północy, tak szatan mawiał w sercu swoim, że wstąpi i usiądzie "na stronach północnych", że "będzie równy Najwyższemu" (Iz. 14:3, 14).

W symbolach Pisma Świętego cztery główne strony świata są powiązane z pewnymi określonymi warunkami. Czytamy, że: "nie od wschodu, ani od zachodu, ani od puszczy [przyp. tłum.: 'ani od południa" w angielskim przekładzie KJV cytowanym przez autora artykułu] przychodzi wywyższenie. Ale Bóg sędzia, tego poniża, a owego wywyższa" (Ps. 75:7, 8). Wynika z tego, że Bóg i miejsce władzy znajdują się na północy. Ambicją szatana było zasiąść na stronach północnych i być jak Najwyższy, tak by dzierżyć berło władzy. Niezwykłe jest też to, że w czasie budowy Wielkiej Piramidy (która to budowla potwierdza Plan Wieków), Gwiazdą Polarną była Alfa Draconis (przyp. tłum.: bardziej znana pod nazwą "Thuban"), główna gwiazda gwiazdozbioru Smoka, mitologicznego symbolu szatana. Gwiazda ta świeciła wtedy prosto w dół Korytarza Zstępującego Wielkiej Piramidy. Kiedy przypomnimy sobie, że ten opadający korytarz reprezentuje "obecny zły świat" (Gal. 1:4) oraz że szatan jest w Piśmie Świętym nazywany "bogiem tego świata" (2 Kor. 4:4), możemy zauważyć właściwe znaczenie takiego rozmieszczenia korytarzy. Nie sądzimy, że takie zbiegi okoliczności są przypadkowe, lecz uważamy, że były wyraźnie nadzorowane przez Boga w celu wzmocnienia wiary Jego ludu. Szatan, ten "smok" i "wąż starodawny" (Obj. 12:9), jest bogiem umierającego świata,

Nr 521

Dalszy ciąg po zalogowaniu

To jest początek pozycji „Teraźniejsza Prawda nr 521, Lato 2012 — Czekanie na Boga”. Cała liczy 9321 słów i otwiera się po zalogowaniu. Konto jest bezpłatne.

Teraźniejsza Prawda i Zwiastun Chrystusowej Epifanii — wydanie polskie: Świecki Ruch Misyjny „Epifania”, Nowy Dwór Mazowiecki. Roczniki 1921–2026; prawa do przekładu i składu należą do wydawcy.